Вічна пам'ять

З глибоким сумом повідомляємо, що 19 листопада 2023 року перестало битися серце відомого вченого та педагога, доктора фізико-математичних наук, професора, вірного сина України Свердана Михайла Леоновича.

Михайло Леонович народився 18 січня 1940 року в селі Перегінськ Рожнятівського району Івано-Франківської області.

Навчався на фізико-математичному факультеті Чернівецького державного університету за спеціальністю "Обчислювальна математика", який закінчив у 1963 році та відразу розпочав трудову діяльність на кафедрі прикладної математики та механіки. У 1983-1988 рр. – декан економічного факультету ЧДУ. З 1994 р. – проректор з навчально-виховної роботи, а з 1999 р. –  перший проректор, проректор з навчально-методичної роботи.

У 2001-2002 рр. очолював кафедру математичної і прикладної статистики.

Кандидатську дисертацію «Деякі питання теорії стійкості розв’язків різницевих рівнянь» Свердан М.Л. захистив у 1972 р., а докторську дисертацію “Стійкість імпульсних динамічних систем з випадковими збуреннями” – у 1997 р. Вчене звання доцента Свердану М.Л. було присуджено в 1978 р., а професора – у 1999 р. У 1995-1998 і 2001-2010 рр. – член спецради у ЧНУ по захисту кандидатських дисертацій. У його науковому доробку – понад 100 публікацій. Михайло Леонович був чудовим лектором, багато років читав курси з вищої математики, числових методів, теорії різницевих схем.

У цей скорботний день розділяємо невимовний сум і тугу разом із рідними та близькими. Світлий, добрий спомин про Михайла Леоновича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із ним.