БМАН

17 лютого на факультеті математики та інформатики відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Буковинської Малої Академії Наук. Учасники конкурсу представляли свої роботи на трьох секціях «Математика», «Статистика» та «Прикладна математика» відділення «Математика».

Вітаємо переможців конкурсу у кожній секції та бажаємо успішного виступу на наступному етапі. Науковим керівникам юних дослідників бажаємо надихатися успіхами своїх учнів та завжди бути їм міцною опорою. Приємно, що випускники факультету тепер приходять у якості керівників-наставників, а це надихає нас – колектив факультету.

Секція «Математика»

Перше місце у здобув Костиль Танасій (11 клас, Селятинський ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. О. Зайця), представляючи результати роботи «Симетрії правильних багатокутників та діедральні групи (на прикладі рівностороннього трикутника і квадрата)», керівник – Лучик Олександр Іванович (вчитель математики та інформатики Селятинського ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. О. Зайця), науковий керівник - Житарюк Іван Васильович (професор кафедри алгебри та інформатики ЧНУ).

Друге місце здобув Карвацький Олег (11 клас, Клішковецький  ОЗО імені Леоніда Каденюка) з роботою «Деякі питання теорії подвійних і дуальних чисел», керівник – Балан Катерина Володимирівна (вчитель математики Клішковецького  ОЗО імені Леоніда Каденюка), науковий керівник - Боднарук Світлана Богданівна (доцент кафедри алгебри та інформатики ЧНУ).

Третє місце розділили між собою Кирилюк Володимир (11 клас, ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І-ІІІ ст.») з роботою «Застосування теорії множин для розв'язування задач практичного характеру», керівник – Музика Людмила Дмитрівна (вчитель математики ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І-ІІІ ст.»), науковий керівник - Довгей Жанна Іллінічна (асистент кафедри алгебри та інформатики ЧНУ) та Драгомерецький Нікіта (10 клас, ОЗ «Романковецький ліцей імені академіка К. Ф. Поповича Сокирянської міської ради) з роботою «Похідна функції та її застосування при розв'язуванні задач з економіки», керівник – Заплітна Юлія Віталіївна (вчителька математики ОЗ «Романковецький ліцей імені академіка К. Ф. Поповича), науковий керівник – Житарюк Іван Васильович (професор кафедри алгебри та інформатики ЧНУ).

Секція «Статистика»

Перше місце здобув Жалоба Едуард (11 клас, ОЗ Сторожинецький ліцей), представляючи результати роботи «Середні Джині та їх застосування», керівник – Михайло Ілліч Сумарюк (вчитель математики та інформатики ОЗ Сторожинецький ліцей).

Секція «Прикладна математика»

Перше місце здобув Зеленько Олександр (11 клас, Чернівецький ліцей № 1) з роботою «Інноваційний підхід до організації продажу квитків на основі блокчейну з використанням невзаємозамінних токенів», керівник – Олександр Васильович Матвій (доцент кафедри математичного моделювання ЧНУ).

Друге місце здобув Жалоба Едуард (11 клас, ОЗ Сторожинецький ліцей) з роботою «Розробка алгоритмів для розв’язання вибраних задач IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з математики», керівник – Михайло Ілліч Сумарюк (вчитель математики та інформатики ОЗ Сторожинецький ліцей).

Вітаємо із гарним виступом учасників конкурсу та бажаємо продовжувати наукову діяльність, щоб отримати нові результати. Учасники всіх трьох секцій:

• Денисович Марія (8 клас, Чернівецький ліцей №14), робота «Оригаметричні методи розв'язування задач», керівник – Мироняк Оксана Михайлівна (вчителька математики Чернівецького ліцею №14),
  • Нечивілова Марина (9 клас, Боянський ліцей №1), робота «Розв’язування систем лінійних рівнянь за допомогою методу Крамера», керівник – Марія Басараба (вчителька математики Боянського ліцею №1),
  • Топорівська Людмила (9 клас, Слобідська гімназія), робота «Елементи народної математики», керівник – Проданюк Мальвіна Степанівна (вчителька математики Слобідської гімназії),
  • Бойко Дарина (10 клас, ОЗ Сторожинецький ліцей), робота «Використання веб-платформи Wolfram Cloud під час розв’язування задач із параметрами», керівник – Михайло Ілліч Сумарюк (вчитель математики та інформатики ОЗ Сторожинецький ліцей).

Висловлюємо щиру вдячність науковим керівникам всіх учасників та вчителям ЗЗСО за титанічну працю та допомогу при оформленні робіт та постерів. Юні науковці гарно підготувалися і не зважаючи на хвилювання чудово представили результати своїх досліджень.

Дякуємо Світлані Боднарук, доценту кафедри алгебри та інформатики, а також Петру Прокопцю, методисту відділення математики, економіки, фізико-технічних та комп'ютерних наук БМАН, за організацію та підготовку даного заходу.

Дякуємо обом комісіям за злагоджену роботу:

Склад журі у секції «Математика»:

• Іван Пукальський – доктор фіз.-мат. наук, професор кафедри диференціальних рівнянь, голова журі.
  • Руслана Колісник – завідувачка кафедри алгебри та інформатики, канд. фіз.-мат. наук, доцент;
  • Олена Карлова – доктор фіз.-мат. наук, професор кафедри математичного аналізу;
  • Денис Онипа – канд. фіз.-мат. наук, асистент кафедри математичного аналізу;
  • Віра Сікора – канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри алгебри та інформатики;
  • Михайло Сумарюк – канд. фіз.-мат. наук, вчитель математики та інформатики ОЗ Сторожинецький ліцей.

Склад журі у секціях «Статистика» та «Прикладна математика»:

• Ярослав Бігун – завідувач кафедри прикладної математики та інформаційних технологій, доктор фіз.-мат. наук, професор, голова журі.
  • Галина Мельник – канд. економ. Наук, доцент кафедри прикладної математики та інформаційних технологій;
  • Лариса Піддубна – канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри математичного моделювання;
  • Ігор Скутар – канд. фіз.-мат. наук, асистент кафедри прикладної математики та інформаційних технологій;
  • Тоня Фратавчан – канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри математичного моделювання.

Перші кроки стежкою науки завжди непрості, але саме так починається шлях до успіху. Бажаємо юним науковцям багато перемог, а нам усім однієї омріяної ПЕРЕМОГИ.