
- четвер, 12 грудня 2024 р.
- Рада стейкхолдерів ФМІ
12 грудня 2024 року на факультеті математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася робоча зустріч гарантів освітньо-професійних програм за спеціальністю 014.04 «Середня освіта (Математика)».
У зустрічі взяли участь:
- Олександр Миколайович Станжицький - завідувач кафедри загальної математики механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор, доктор фізико-математичних наук, гарант ОПП «Математика» для першого рівня ВО;
- Ольга Василівна Мартинюк - декан факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор, доктор фізико-математичних наук, гарант ОПП «Математика та інформатика» для другого рівня ВО;
- Руслана Степанівна Колісник – завідувач кафедри алгебри та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доцент, кандидат фізико-математичних наук, гарант ОПП «Математика та інформатика» для першого рівня ВО.
Основною метою зустрічі було обговорення актуальних питань підготовки майбутніх вчителів математики, вдосконалення освітніх програм відповідно до запитів стейкхолдерів та вимог сучасної школи, а також забезпечення якості освіти через співпрацю між університетами.
Особливу увагу під час обговорення було приділено питанням імплементації професійного стандарту вчителя ЗЗСО у підготовку майбутніх вчителів математики та інформатики.
Учасники зустрічі обговорили ключові компетентності, які повинні мати сучасні вчителі математики, зокрема:
• здатність до організації інноваційного навчального процесу;
• використання цифрових технологій у викладанні;
• розвиток комунікативних та управлінських навичок;
• орієнтація на індивідуальні потреби учнів у контексті НУШ.
Під час зустрічі учасники обмінялися досвідом впровадження інноваційних підходів у навчанні, зокрема цифровізації освітнього процесу та використання інтерактивних методик викладання математики та інформатики. Обговорили також шляхи підвищення професійної підготовки здобувачів освіти через систему практик в ЗЗСО, тренінгів, майстер-класів та вебінарів, зокрема із циклу «Шлях до омріяної професії», які організовуються кафедрою алгебри та інформатики з жовтня 2020 року. Окрему увагу приділили питанням підвищення академічної мобільності студентів та викладачів, що сприятиме інтеграції національної освіти у європейський освітній простір.
Зустріч гарантів двох ЗВО стала черговим кроком на шляху до удосконалення освітніх програм до сучасних викликів і забезпечення високої якості підготовки вчителів математики та інформатики для Нової української школи.